"Witaj w Śródziemiu wędrowcze"

#1 2009-02-02 17:24:24

Matios

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-02
Posty: 16
Punktów :   

Rasy: Elfy i ich pod rasy

Elfy to najstarsza rasa świata.Przede wszystkim stworzenia piękne, podobne do ludzi, ale przewyższające ich swoją urodą i mądrością. Elfy [z wyjątkiem Drowów] to rasa dobra, stroniąca od wojen, kochająca przyrodę i wyrób pięknych tworzyw. Elfy mają bardzo zręczne palce i wyrabiają mocne i pięknie zdobione zbroje, miecze, łuki. Elfy są długowieczne - dorosłość osiągają dopiero w wieku 100 lat. Żyją wiecznie, i się nie starzeją. Tylko śmierć tragiczna - polegnięcie w walce, może ich uśmiercić.
Jednakże Elfy młode różnią się od tych co mają więcej lat na karku - Elfy starsze, przygięte troskami i smutkami tego świata, mogą mieć lekkie zmarszczki, i rysy na twarzy. To jednak absolutnie nie umniejsza ich piękności.
Elfy są mistrzami w strzelaniu z łuku - to najlepsi łucznicy na świecie, mogący przetrzebić strzałami wojska wroga.
Rzecz jasna Elfy nie są idealne - tak jak każdy z nas posiada swoje wady, Elfowie też je mają.
Kochają oni bowiem przyrodę, ale ponieważ są długowieczni, wszystko to, co uwielbiają, umiera wokół nich, i mija.
Tworzą więc różne przedmioty, w których zatrzymują czas; wkładają do tych przedmiotów cały swój kunszt i piękność tego świata.
Takie zachowanie jest niestety błędne - czasu nie da się przecież zatrzymać, a te przedmioty, piękne i cenne, wzbudzają zazdrość złych sił.


A oto podział na pod rasy:

Offline

 

#2 2009-02-02 17:26:18

Matios

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-02
Posty: 16
Punktów :   

Re: Rasy: Elfy i ich pod rasy

ELFY LEŚNE
Elfy kochające przyrodę, najbardziej ze wszystkich swoich pobratamców. Ta rasa Elfów mieszka w lesie; są oni znacznie lepszymi łucznikami od innych Elfów, bardziej są związani z lasem, zwierzetami, i rozumieją ich potrzeby. Nie interesują się magią umysłu, raczej dążą to równości w przyrodzie. Umieją wyczuć złe moce wokół siebie. Te Elfy są najmniej ufne, najbardziej nie lubią krasnoludów [nie licząc rzecz jasna Drowów]. Są to Elfy szczupłe, wysokie, najczęściej jasnowłose, noszą lekkie, zdobione, zielone skórzane tuniki. Podobno umieją oni rozmawiać z dzikimi zwierzętami, drzewami, i rozumieją szum wiatru.
http://img454.imageshack.us/img454/8227/elfdzikiwb4.jpg

Offline

 

#3 2009-02-02 17:27:53

Matios

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-02
Posty: 16
Punktów :   

Re: Rasy: Elfy i ich pod rasy

ELFY MORSKIE
Elfy te uwielbiają Morze, błękit nieba, wybrzeża, i krzyk mew. Mówi się, że były to kiedyś zwykłe Elfy Szare, jednakże pewnego raz usłyszały śpiew białych mew, i nie mogły już przestać za nim tęskinić.
Morskie Elfy mieszkają tylko i wyłącznie w swojej Przystani nad Morzem; wielu z nich pływa po morzu, i posiada własne statki.
Pływają czasami bardzo daleko od lądu; mówi się, że Morskie Elfy były już nawet na Drugim Końcu Świata. Statki budują lekkie, małe, ścinają do tego srebrne drzewa, rosnące na Pustym Wybrzeżu. Elfy te mają jasnobłękitne włosy, w walce posługują się najczęściej włóczniami.
Handlują czasami z Błękitnymi Krasnoludami, od których skupują szlachetne kamienie do przyozdobiania statków. Zachowują jednakże w tych znajomościach dystans.


http://img129.imageshack.us/img129/4249/elves12cd7.jpg

Offline

 

#4 2009-02-02 17:29:25

Matios

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-02
Posty: 16
Punktów :   

Re: Rasy: Elfy i ich pod rasy

ELFY MROCZNE (DROWNY)
Wygnana rasa Elfów, reszta Elfów nie przyznaje się do tego złego szczepu. Elfy Mroczne wykorzystały bowiem swą mądrość w złą stronę; praktykują one ciemną magię, przyzywają demony, kochają się w wojnie, krwi, i nienawiści. Mieszkają na dalekiej, Zimnej Północy, i biada temu kto wstąpi na ich ziemie. Nawet w swoim plemieniu toczą domowe wojny. Mają jasne, biało - srebrne włosy, i ciemną, opaloną cerę. Łatwo je rozpoznać od innych Elfów, bo mają ostrzejsze rysy twarzy, i są przysadziste. Używają zakrzywionych miecz,szerokich, podobnych trochę do tych, którymi walczą orkowie. Rzadko można widzieć je z łukiem. Studiują czarną magię, umieją przyzywać nawet zmarłych.
http://img454.imageshack.us/img454/7247/elfmrocznynz2.jpg

Offline

 

#5 2009-02-02 17:30:43

Matios

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-02
Posty: 16
Punktów :   

Re: Rasy: Elfy i ich pod rasy

ELFY WYSOKIEGO RODU
To są te Elfy, które dotarły za Morze, nikt nie wie co tam jest, ale mówi się, że istnieje tam piękna Kraina. Te Elfy mają najczęściej brązowe, lub złoto - rude włosy, i białe twarze. Są bardzo mądre, posiadają zdolności czytania w myślach lub przepowiadania przyszłości z gwiazd. Są wyższe od innych Elfów, i smuklejsze. Przybywają czasami do naszego świata swoimi Gwiezdnymi Statkami, i cumują w porcie Morskich Elfów. Nie mają tutaj swojego własnego miejsca; wędrują po swiecie służąc radą, i pomocną dłonią.
http://img406.imageshack.us/img406/5929/elf3012hp5.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
skyrim porady dla wojownika w sfgame za ataki w wier mikołaj powiedzenia czego symbolem jest delfin www.csklanorange.pun.pl